تبلیغات
** B I O G R A P H Y ** - مطالب دی 1391

حسین دهلوی

● حسین دهلوی (۱۳۰۶ )
حسین دهلوی آهنگساز و رهبر ارکستر مضرابی و ازچهره های پیش کسوت مدیریت موسیقی در ایران هفتم مهر سال ۱۳۰۶ در تهران متولد شد
آموزش موسیقی را در پنج سالگی نزد پدرش معزالدین دهلوی که از شاگردان مرحوم علی اکبرخان شهنازی(نوازنده و ردیف دان نامدار تار و فرزند میرزا حسینقلی) آغاز کرد ، اگر چه چندان دوامی نیاورد و دهلوی کودک بعد از رها کردن این ساز در ۹ سالگی و به تشویق مادرش به سمت ساز ویلن و آموزش آن نزد پدرش رفت.
دهلوی دوره اول ویلن را نزد پدر فراگرفت و سپس دوره دوم (ردیف راست کوک) را نزد ابوالحسن صبا گذرانید و وارد هنرستان موسیقی شد و از آن پس به فراگیری علمی موسیقی گرایش پیدا کرد.


مدتی بعد روبیک گریگوریان رئیس وقت هنرستان، وی را به حسین ناصحی معرفی می کند تا هارمونی، کنترپوان و اصول آهنگسازی را از او فرا بگیرد.


مدتی بعد که پروفسور توماس کریستین داوید (استاد اتریشی) به دعوت دانشگاه تهران، به ایران می آید، حسین دهلوی آموزش آهنگسازی را نزد او ادامه می دهد.


دهلوی فارغ التحصیل آهنگسازی از هنرستان عالی موسیقی است (۱۳۳۹). او در دوره هنرستان با همکاری ابوالحسن صبا ارکستر شماره یک هنرهای زیبا را راه اندازی و در همین دوره چند اثر از آثار صبا را برای ارکستر تنظیم کرد. پس از درگذشت صبا (۱۳۳۶) رهبری این ارکستر که بعداً ارکستر صبا نامیده شد به دهلوی واگذار و در همین دوره شاخه های ۲ ، ۳ و ۴ نیز به آن افزوده شد. این ارکسترها از زمان افتتاح تلویزیون ایران (۱۳۳۷) به صورت هفتگی در تلویزیون به اجرای برنامه پرداختند.


در سال ۱۳۴۱حسین دهلوی به ریاست هنرستان موسیقی ملی برگزیده شدو تا فروردین ۱۳۵۰ در این مقام باقی بود.


دراین سال وی برای سفر دوساله مطالعاتی به آلمان و اتریش رفت. دهلوی در مدت ده سال تصدی هنرستان به خوبی این سازمان آموزشی را اداره کرد و نظم، تحول و جهشی در هنرستان پدید آورد. او خود در دوره دوم هنرستان رشته های تئوری موسیقی ایران، تلفیق شعر و موسیقی، فرم موسیقی ایران، هارمونی و ارکستر را شخصاً تدریس می کرد.


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 21 دی 1391 | 09:50 ق.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید
كت دلونا

بیوگرافی  Kat DeLuna


کتلین امپراترایز دلونا (به انگلیسیKathleen Emperatriz DeLuna) ، که با نام حرفهای کت دلونا شناخته میشود، یک خواننده، ترانهسرا و رقصندهآمریکایی است. او خواننده سبک پاپ/آر اند بی و دارای رگهای دومینیکنی است. او نخستین آلبوماش را با نام 9 Lives از طریق شرکتکانویکت در سال ۲۰۰۷ عرضه کرد.

زندگی و حرفه:


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 21 دی 1391 | 09:48 ق.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.