در 17 فوریه 1963 تولد نوزاد سیه چرده ای در بروکلین (نیویورک) موجب هیجان خانواده ای فقیر شد که با فریاد شادی و رضایت خود، توجه دوستان و همسایگان را به این نوزاد جلب کردند. تولد یک بچه برای هر خانواده ای رخداد شیرین و هیجان انگیزی است، اما این کودک استثنایی خیلی زود توجه آشنایان و مردم محله را جلب کرد. او در سن 11 سالگی چنان بلند قد بود که همه بدون تردید اعلام کردند که وی باید بسکتبالیست شود و بورسیه بگیرد. بورسیه تحصیلی برای بسکتبالیست های خوب وبا استعداد یک پله ترقی وشانس بزرگ برای درخشیدن در مسابقات کالج است، اما این پسرک سمبل شعار ملی مسابقات حرفه ای I love this game (من عاشق این بازی هستم) شد. او حتی فراتر از تصور خانواده و آشنایان خود رشد کرد وعنوان قهرمان دوران وبرترین ورزشکار ملی را به خود اختصاص داد. ستاره ای که فراتر از تایگر وودز(گلف) و پیت سمپراس(تنیس) درخشید ویک اسطوره شد. این ستاره مرد اول در میان سه قهرمان دوران است ونامش مایکل جردن می باشد.

در سال 1991 نخستین قهرمانی در ان بی ای را با تیم بولز تجربه کرد و این مقام را در سال های 1992 و 1993 تکرار کرد تا به اصطلاح three-peat کرده باشد. جردن در اوج شهرت وتوانایی در اوایل فصل 93-94، خود را بازنشسته کرد که مهمترین دلیل بازنشستگی او را می توان مرگ اسرار آمیز پدرش در سال 1994 دانست که اتهاماتی را متوجه مایکل کرد و تعادل روحی وی را بر هم زد. باوجود ترک ناگهانی NBA برای ادامه دوران بازی اش در ورزش بیسبال، وی مجددا در 1995 به بولز بازگشت و آن ها را به سه قهرمانی پیاپی دیگر (یعنی three-peat دوم) در سال های 1996،1997 و 1998 و نیز ثبت رکورد 72 پیروزی در فصل 1995-96 


ادامه مطلب
تاریخ : دوشنبه 10 مهر 1391 | 06:15 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید
بیوگرافی:

در زیر نمونه کارهایی از رامین راستاد را می بینید برنامه ریز: 1. - بر بوم زمان (اپیزود اول) (۱۳۸۲) ۲ - بر بوم زمان (اپیزود دوم) (۱۳۸۲) دستیار كارگردان : 2. - آفساید (۱۳۸۴) ۲ - بر بوم زمان (اپیزود اول) (۱۳۸۲) ۳ - بر بوم زمان (اپیزود دوم) (۱۳۸۲) ۴ - بر بوم زمان (اپیزود سوم) (۱۳۸۲) ۵ - داستان ناتمام (۱۳۸۲) بازیگر: - باغ قرمز (۱۳۸۸) ۲ - بوسه های مادر (۱۳۸۸) ۳ - زیگزاگ (۱۳۸۸) ۴ - برخورد خیلی نزدیك (۱۳۸۷) ۵ - به خاطر خواهرم (۱۳۸۶) ۶ - تنها دو بار زندگی می كنیم (۱۳۸۶) ۷ - مجنون لیلی (۱۳۸۶) ۸ - میم مثل مادر (۱۳۸۵) ۹ - عصر جمعه (۱۳۸۴) ۱۰ - عشق شیشه ای (۱۳۷۸) ۱۱ - سیاوش (۱۳۷۷) ۱۲ - شهر زنان (۱۳۷۷) ۱۳ - بانوی اردیبهشت (۱۳۷۶) ۱۴ - روزی كه هوا ایستاد (۱۳۷۶) ۱۵ - حریف دل (۱۳۷۵) 16. جراحت(1389) چهره پرداز : ۱ - بر بوم زمان (اپیزود اول) (۱۳۸۲) ۲ - بر بوم زمان (اپیزود دوم) (۱۳۸۲) ۳ - بر بوم زمان (اپیزود سوم) (۱۳۸۲)

مجموعه آثار:

ادامه مطلب
تاریخ : دوشنبه 10 مهر 1391 | 06:13 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید

نگار جواهریان، بازیگر تئا‌تر و سینما، در22 دی ماه سال ۱۳۶۱ در تهران متولد می‌شود. وی بازیگری را از۱۳-۱۴ سالگی یعنی از زمانی که مدرسه به هنر و ادبیات کودکان و نوجوانان می‌رود، آغاز می‌کند و هنگامی که در ۱۵ سالگی به روی سن تئا‌تر شهر می‌رود، به صورت جدی وارد حرفه تئا‌تر می‌شود. سپس در رشته طراحی صحنه دانشگاه هنر و معماری، تحصیلات خود را ادامه می‌دهد.

جواهریان از سال ۱۳۷۷ که کار خود را آغاز کرد، در تئاتر‌ها و فیلم‌های بسیاری از جمله نمایش‌های: «دیوان تئاترال» محمود استاد محمد (۱۳۸۱)، «قرمز و دیگران» محمد یعقوبی (۱۳۸۳)، «شهرهای نامرئی» حسن معجونی (۱۳۸۴)، «بدون خداحافظی» کتایون مرندی (۱۳۸۵)، «۱۷ دی کجا بودی؟» امیر رضا کوهستانی (۱۳۸۸)؛ فیلم‌هایی چون: «قدمگاه» محمدمهدی عسگرپور (۱۳۸۲)، «چند تار مو» ایرج کریمی (۱۳۸۲)، «خوابگاه دختران» محمدحسین لطیفی (۱۳۸۳)، «پابرهنه در بهشت» بهرام توکلی (۱۳۸۴)، «جعبه موسیقی» فرزاد مؤتمن (۱۳۸۶)، «نسل جادویی» ایرج کریمی (۱۳۸۵)، «اینجا بدون من» بهرام توکلی (۱۳۸۹)، «یه حبه قند» رضا می‌رکریمی (۱۳۸۹)، «هیچ» عبدالرضا کاهانی (۱۳۸۸)، «طلا و مس» همایون اسعدیان (۱۳۸۷)، «کتاب قانون» مازیار میری (۱۳۸۷)، «تن‌ها دو بار زندگی می‌کنیم» بهنام بهزادی (۱۳۸۶)، «صد سال به این سال‌ها» سامان مقدم (۱۳۸۶) و سریال‌هایی چون: «زیر تیغ» محمدرضا هنرمند (۱۳۸۵)، «کلاه قرمزی ۹۰» ایرج طهماسب (۱۳۹۰) ایفای نقش کرده است.
همچنین جواهریان موفق شده در همین زمینه جوایزی چون تندیس

ادامه مطلب
تاریخ : دوشنبه 10 مهر 1391 | 06:11 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید

الف : بیوگرافی و رزومه شخصی

نام : علیرضا
نام خانوادگی : آقاخانی 
نام پدر : محمدصادق
متولد : 1330
محل تولد : اراك

میزان تحصیلات :

لیسانس بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران
فوق لیسانس بازرگانی بین المللی از دانشگاه سان دیاگو كالیفرنیا

 

ب: سوابق اجرایی:


-    مدرس آموزش و پرورش بمدت 30 سال
-    مدرس مركز آموزش مدیریت دولتی از سال 1370 لغایت 1387
-     مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراك – فرمهین – همدان
-    مدرس دانشگاه پیام نور اراك – فرمهین
-    رئیس هیئت مدیره تعاونی مصرف فرهنگیان از سال 1380 لغایت 1384
-    عضو هیئت مدیره تعاونی اعتبار فرهنگیان از سال 1380 لغایت 1387
-    مدیر عامل شركت بازرگانی برادران آقاخانی
-    كارشناس رسمی قوه قضائیه در امور اقتصادی و مالی از سال 1381 تا کنون
-    عضو هیئت مدیره كانون كارآفرینی استان از سال 1383 تا كنون
-    بازرس بنیاد توسعه كارآفرینی و تعاون استان مركزی
-    نویسنده مقالات اقتصادی در مجلات علمی تخصصی
-    نویسنده كتاب بودجه نویسی دولتی در ایران
-    عضو هیئت مؤسس مجمع متخصصین ایران
-    عضو كمیسیون هیئت حل اختلاف مالیاتی شماره 1
-    عضو علی البدل هیئت تجدید نظر تأمین اجتماعی
-    عضو هیئت نظارت بر انتخابات دوره چهارم اتاق بازرگانی اراک
-   مشاور افتخاری در امور اقتصادی انجمن زیست محیطی کیمیای سبز
-   مشاور در امور اقتصادی و مالی بخش خصوصی
-   مشاور افتخاری در امور اقتصادی انجمن زیست محیطی کیمیای سبز
-   مشاور در امور اقتصادی و مالی بخش خصوصی
-   مشاور افتخاری در امور اقتصادی انجمن زیست محیطی کیمیای سبز
-   ریاست کانون کارشناسان دادگستری استان مرکزی

ادامه مطلب
تاریخ : دوشنبه 10 مهر 1391 | 05:59 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید

جویس در دوم فوریه‌ی ۱۸۸۲میلادی در حومه‌ی شهر دوبلین در خانواده‌ای پرجمعیت و فقیر به دنیا آمد. او اولین فرزند خانواده بود و سه برادر و شش خواهر هم داشت. حالت جدی چهره‌اش سرد و بی‌روح بود و از همان کودکی عینک می‌زد.
پدر جویس، جان، کارهای زیادی را تجربه کرده بود. نظیر تحصیل در رشته‌ی پزشکی، قایقرانی، خوانندگی، بازیگری تئاتر ولی دائم‌الخمری‌اش باعث شده بود که روز به روز وضعیت اجتماعی و مالی‌اش رو به وخامت بگذارد. با این حال جان جویس دوست داشت پسرش تحصیلات خوبی داشته باشد. برای همین معلمی سرخانه برای جیمز گرفت. بعدها جیمز که صدای زیبای پدرش را به ارث برده بود، به گروه خوانندگان پیوست. یکی از دوستان دوران کودکی او تعریف می‌کند که خانه آن‌ها مملو از موسیقی بود. پدرش آواز می‌خواند، مادرش پیانو می‌زد و بچه‌ها هم مانند یک گروه کر آن‌ها را همراهی می‌کردند. 
در سن شش سالگی به مدرسه شبانه‌روزی کلانگزوود رفت. مدرسه‌ای که در واقع یک بنای تاریخی محسوب می‌شد و افسانه‌های زیادی درباره‌ی قسمت‌های مختلف آن گفته می‌شد و به ترس و وحشت کودکان تازه وارد دامن می‌زد. با این حال جویس زودتر از معمول به آن‌جا عادت کرد. موفقیت‌های درسی او همه را متوجه هوش و استعداد غیر عادی آن کودک عینکی کرد. رفته رفته معلم‌ها به جویس علاقه‌مند شدند و توجه بیشتری به او نشان می‌دادند. 
به موازات همین وقایع شرایط روحی پدرش به دلیل ازدیاد در مصرف الکل رو به وخامت گذاشت.
ادامه مطلب
تاریخ : دوشنبه 10 مهر 1391 | 05:42 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید

زندگینامه: هیلاری کلینتون (1947-)

جهان > آمریکای‌شمالی- همشهری آنلاین:
هیلاری دایان رودهام یا هیلاری کلینتون ۲۶ اکتبر سال ۱۹۴۷ در ایالت ایلینوی آمریکا به دنیا آمد.

وی در دانشگاه ییل تحصیل کرده و از اعضای میانه‌روی حزب دموکرات آمریکا به حساب می‌آید. هیلاری همسر بیل کلینتون رئیس جمهور اسبق آمریکا است و از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۱ بانوی نخست ایالات متحده بود.

هیلاری کلینتون پیش از آن هم در ایالت آرکانزاس وکیلی مهم به شمار می‌رفت.

او  از ۳ ژانویه سال ۲۰۰۱ سناتور ایالت نیویورک بود و پس از یک مبارزه انتخاباتی درون حزبی که ۱۸ ماه به طول انجامید، ۷ ژوئن سال ۲۰۰۸ اعلام کرد که به تلاش‌های خود برای احراز سمت اولین رئیس جمهور زن آمریکا پایان داده است و از باراک اوباما برای احراز مقام ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا حمایت می‌کند.

او در اول دسامبر سال ۲۰۰۸ به‌ طور رسمی به عنوان وزیرخارجه دولت باراک اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا معرفی کرد

در همین زمینه:


تاریخ : شنبه 8 مهر 1391 | 05:00 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید
http://www.taknaz.ir/ax1/708/1.jpg

 بیوگرافی طناز طباطبایی:

طناز طباطبایی متولد ۲۰ ادیبهشت ۱۳۶۲ در محله ی نیاوران است ،یک خواهر دارد که بزرگتر از اوست و به خواهرش خیلی علاقه مند است ،مجرد است، کارگردانی تئاترخوانده،با موسیقی آشنایی دارد و گیتار می زند ،مدتی هم کار نقاشی میکرد ،پدرش نیز در زمینه ی موسیقی فعالیت دارد ،در کلاسهای آزاد بازیگری شرکت کرده بود که هنوز یک ماه از کلاسهایش نگذشته بود برای بازی در جوانی انتخاب شد و اولین بازی خود را در سال ۸۰ انجام داد ،بعد از آن به هنر علی الخصوص بازیگری علاقه مند شد و در رشته تئاتر تحصیل کرد ،از فعالیتهای هنری اش عبارتند از: میوه ممنوعه ،پسر تهرونی ،صداها ،میزاک ،جعبه موسیقی ،چهار انگشتی ،دیشب باباتو دیدم آیدا و….

 

مصاحبه با طناز طباطبایی در ادامه مطلب

 

اولین کار هنری تان چه بوده است؟

 

 

ادامه مطلب
تاریخ : شنبه 8 مهر 1391 | 04:57 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید
تاریخ : شنبه 8 مهر 1391 | 04:49 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید

تاریخ تولد : 3 آپریل 1961 در نیویورک ، ایالات متحده آمریکا1

مهمترین افتخارات : کاندید دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم « دختران رویایی »

 

بیوگرافی کوتاه :

« ادی مورفی » در نیویورک متولد شد. وی زمانی که سن و سال کمی داشت  پدرش را از دست داد و از آن پس وظیفه بزرگ کردن او و برادرهایش بر دوش مادر و پدرخوانده شان افتاد. با ورود به سن نوجوانی ، « ادی » پی برد که استعداد زیادی در اجرای کمدی دارد و از این رو با اجرا در انواع و اقسام مکان های عمومی سعی کرد تا این استعداد را پرورش دهد.

 

در یکی از همین اجراهای کمدی ، رابرت واشس و ریچارد تینکن به تماشای حرکات « مورفی » نشستند و سرانجام پی بردند که او استعداد شگرفی در این کار دارد، به همین دلیل از او برای حضور در مجموعه پرطرفدار « شنبه شب زنده »  تست هنرپیشگی گرفتند که « مورفی » با سربلندی از این آزمون خارج شد و موفق شد در اولین فصل از « شنبه شب زنده » ( سال 1975 ) حضور داشته باشد. اما پس از این حضور کوتاه مدت ، وی ترجیح داد تا ادامه راه بازیگری اش را در سینما  جستجو کند و از این رو از حضور در این مجموعه انصراف داد. در عالم سینما « مورفی » اگرچه در ابتدا محبوبیت چندانی نداشت اما با فیلم « پلیس بورلی هیلز » ، « مورفی » توانست تبدیل به ستاره سینما شود و از آن پس نیز تا به امروز همچنان یک ستاره کمدی باقی مانده است.


ادامه مطلب
تاریخ : شنبه 8 مهر 1391 | 04:48 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید

نام کامل:SALMA HAYEK JIMENEZ

تاریخ تولد: 2 سپتامبر 1966-مکزیک. 

شغل:بازیگر. 

قد: 157 سانتی متر. 

وزن:47 کیلو گرم. 

تحصیلات:روابط بین الملل و بازیگری. 

پدر: SAMI HAYEK DOMINGUEZ---لبنـانی تبار---شغل: مدیر

عامل شرکت نفتی.

وی اسپانیایی تبار میباشد. 

* سلما بزبانهای انگلیسی، عربی، اسپانیایی و پرتغالی مسلط میباشد. 

* نام وی ریشه عربی داشته و به معنی "صلح" میباشد. 

* وی عاشق سگها میباشد. 

* درآمد سال گذشته وی: 20 میلیون دلارادامه مطلب
تاریخ : شنبه 8 مهر 1391 | 04:45 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید
علی لهراسبی متولد ۲۰/۱/؟؟؟ سنش رو لو نمیده . کارشـ ناسی الکـترونیک داره ولی به خاطـر عـلاقه ی زیـادش به هـنر مدیر شرکت تبلیغاتی "ریحان فیلمه " . از بچگی (۷-۸سالگی) یه حس مـبهم بـهش می گفت اسـتعداد خـونـدن داره. تو مدرسه هم قـرآن رو با صوت میخوند البته فعالـیت جـدیش رو از سال ۷۴ شروع کرد. اون اول اولا پیش یکی از دوستاش (مهرداد تاج کریمی )پیانو کار می کرد ، چون دوستش برای بچهها موسیقی مینوشت بعد چند وقت خودش هم شروع کرد به ساختن که البته موفق شد . بعد از آزاد شدن موسیقی پاپ، خودش با کیبورد چند تاکار ساخت و سال ۷۸ بود که یه روز رفت به صدا و سیما و برای خوانندگی انتخاب شد و سال ۷۹ تیتراژ سریال"کلبه سفید"رو خوند. بعد از اون به خـاطر یهسـریمـسائل که به نظر من اصـلا اهـمیتی نداشت بـی خـ یـال خـوانـندگی شـد و یـکـی دو سـال آواز کــلاسـیک تـمــریـن کــرد. (پـیـش مـحمد رضـاصادقی) خـب هنـرمندا حسـاسن دیـگه چی کـارشــون میشه کرد ولی خوشبختانه دوباره برگشت و این بار : سال ۸۱تیتراژ سریال دریایی ها رو خوند که بعدش هم اولین آلبومش رو به نام "دریایی ها" رو وارد بـازار موسیقی پاپ ایـران که تازه یه ذره جـا افتاده بود کرد.تراک آخر این آلبوم که "حس غریب" بود واسه خودش خیلی طرفدار جمـع کرد، (یکیش خود من) در حـقیقت حس غـریب علی آقای ما رو بیـن مردمحسابی جا انداخت.بعد از دریـایی ها چـند تا کـار مـثلخاک و پـلاک ، نیـمکت ، تیتراژ برنامه ی صـبح بـخـیر ایـران ،پـای پیــاده ، رو بـه بهــار و زنـدگی ادامــه دارد رو خـونـد.کار بعـدی سـریال "پـیله های پــرواز"بـودکه مـطـمئنم همتون شـنیدینش .با این کار دیگه همه علی لهراسبی رو به عنوان یه خواننده ی خوش صداشناخـتن الـبته از اولـش خوش صـدا بودولی این دفـعه حسابی مـعـروف و محبوب شد .خـلاصـه 
ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 6 مهر 1391 | 06:35 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید


بیوگرافی دیوید بکهام (David Beckham)


نام کامل: دیوید رابرت جوزف بکهام، متولد: 2/5/1975، ملیت: انگلیسی، محل تولد: 
لیتون استون، وزن: 92/73 کیلوگرم، قد: 180سانتی متر، اولین بازی ملی:
1996/6/1
باشگاه فعلی: رثال مادرید
دیوید بکهام فوتبال حرفه ای خود را از جوانان منچستر آغاز می کند چند ماه پس از 
حضوراو در تیم جوانان منچستر یونایتد وی برای بازی در جام اتحادیه انگلیس به تیم 
بزرگسالان دعوت شد. هر چند در اولین حضورش در تیم بزرگسالان منچستر یوناتید 
نیمکت نشین بود ولی دو سال و نیم بعد بکهام به همراه تیم بزرگسالان برای اولین بار 
حضور در لیگ برتر را تجربه کرد. فصل 96/1995اولین حضور بکهام در لیگ برتر 
بود.سرانجام دیوید بکهام دوم آوریل 1995 اولین بازی اش را در لیگ برتر مقابل لیدز 
یونایتد تجربه کرد و در واقع فصل 96- 95 آغازی بود بر درخشش این بازیکن در فوتبال انگلیس 
دیوید ابتدا در پست هافبک راست مشغول به بازی شد که سابق بر آن پست آندری 
کانچلسکیس در منچستر محسوب می شد و گلهای زیبای خود را از همین جا آغاز 
کرد. مخصوصاً گل به یادماندنی اش در مرحله نیمه نهایی جام حذفی باشگاههای 
انگلیس در مقابل چلسی و این فصل با قهرمانی در دو جام برای شیاطین سرخ به پایان رسید


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 6 مهر 1391 | 06:34 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید


بیوگرافی زین الدین زیدان (zidane)


زین الدین زیدان در 23 ژوئن سال 1972 در مارسی فرانسه به دنیا آمد.

پدر و مادر او یک زوج مهاجر الجزایری و مسلمان بودند و آنها در یک منطقه مهاجرنشین فرانسه به نام کاستیل زندگی می‌کردند.

از خیابان‌های مارسی او خیلی زود جذب باشگاه یواس سن هنری شد و بعد از گذراندن دوره‌ای در آکادمی المپیک توسط ژان وارود برای بازی در باشگاه کن انتخاب شد.

به علت استعداد فوق العاده، زیدان در کن ماندنی شد و 61 بازی در لیگ فرانسه برای این تیم انجام داد. در سال 1992 به بوردو رفت و دوران موفقیت او در این تیم آغاز شد و هواداران بوردو به او لقب زیزو دادند.

پس از 2 سال او به تیم ملی دعوت شد و در 17 آگوست 1994 در برابر جمهوری چکاولین بازی ملی خود را انجام داد. او در دقیقه 63 هنگامی که فرانسه 2 بر صفر عقب بود وارد زمین شد و با به ثمررساندن 2 گل بازی را به تساوی کشاند.

زیدان چون ملیت فرانسوی الجزایری داشت می‌توانست برای الجزایر هم بازی کند، اما عبدالحمید کرمالی مربی الجزایر او را به تیم ملی دعوت نکرد. وی معتقد بود زیدان بازیکن سریعی نیست و زیزو فرانسه را برگزید.

امه ژاکه به او اعتماد کرد و در جام ملت‌های اروپادر سال 1996 پیراهن شماره 10 تیم ملی را به وی داد و با وجود او و ژورکایف روی نام کانتونا و ژینولا خط قرمز کشید. در جام ملت‌ها، فرانسه در نیمه نهایی و در ضربات پنالتی مغلوب جمهوری چک شد و حذف شد.

پس از این رقابت‌ها‌، زیدان به تورین رفت تا در یوونتوس بازی کند. یوونتوس در 2 فصل پیاپی به فینال جام باشگاه‌های اروپا رسید ولی در هر دو دوره مغلوب شد.

سال 1998 فرانسه که میزبان جام جهانی بود انتظار قهرمانی را می کشید. در جام جهانی زیدان و فرانسه دو بازی اول را به راحتی پشت سر گذاشتند، البته زیزو در بازی مقابل عربستان در دقیقه 70 اخراج شد.

تیم هماهنگ ژاکه موفق شد از سد ایتالیا و کرواسی بگذرد تا فرانسه به دیدار نهایی برسد و زین الدین زیدان در رویایی‌ترین شب زندگیش با 2 گلی که با ضربه سر وارد دروازه برزیل کرد تبدیل به اسطوره جدید 


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 6 مهر 1391 | 06:33 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید


بیوگرافی توتی (TOTTI)


فرانچسکو توتی متولد 27 سپتامبر 1976 در شهر رم می باشد . در حال حاضر در تیم آ.س رم در سری آ ایتالیا بازی می کند . او توانایی بازی در پست های حمله و یا مدافع میانی رو به جلو را دارد . و بهترین زمانی که استعداد و توانایی او بطور کامل مورد استفاده قرار می گیرد هنگامی است که او بین بازیکنان میانی و حمله نقش رابط را داشته باشد . به همان خوبی که او یک گلزن است یک بازیکن خلاقو بازی ساز برای تیم ملی ایتالیا و همچنین باشگاه خود به حساب می رود . توتی در تیم ملی ایتالیا بعنوان یک مهره اصلی و اسطوره ایی به حساب می رود که در زمان های حساس با خلاقیت خود به کمک تیم آمده است و خیلی از کارشناسان عقیده دارند که او پدیده فوتبال اینالیا در سالهای اخیر است . او همچنین سمبل باشگاه و شهر رم هم به حساب می آید زیرا که هیچ وقت این شهر را با وجود پیشنهاداتی به مراتب بهتر ترک نکرده است و بهترین گلزن تاریخ باشگاه رم به حساب می آید . 

دوران کودکی 

او در شهر رم متولد شد و رشد کرد . پدر و مادرش – انزو و فیورلا – توتی هستند . بر خلاف همه کودکان که دوست دارند برنامه های کودک و کارتون ببینند او همیشه علاقه داشت که مسابقات فوتبال را تماشا کند . و از همان ابتدا با پسران بزرگتر از خودش فوتبال بازی می کرد . مادرش علاقه بسیار زیادی داشت که او به باشگاه معروف میلان بپیوندد ولی او تیم محبوب خود یعنی آ.س رم را انتخاب کرد. و او در سال 1989 به باشگاه میلان پیوست . 

تیم ملی 

توتی جوان و با استعداد در فینال مسابقات جام یوفا زیر هجده سال 4 گل برای تیم ایتالیا در مقابل اسپانیا در جولای 1995 به ارمغان آورد . و در فینال مسابقات زیر 21 سال او توانست گل تساوی تیمش را مقابل اسپانیا قبل کشیدن بازی به ضربات پنالتی وارد دروازه کند . او در مسابقات یورو 2000 شرکت کرد و یکی از کلیدی ترین بازیکنان تیم ایتالیا در این مسابقات بود . حتی در فینال که لاجوردی پوشان بازی را به فرانسوی ها باختنند او بهترین بازیکن میدان شد . و این ناکامی ها در مسابقات جام جهانی 2002 هم ادامه داشت و تیم ایتالیا با تمام شایستگی هایی که داشت به کره جنوبی میزبان بازی را واگذار کرد و قربانی شد

FIFA World Cup Korea/Japan 2002

در یورو 2004 او چهره ایی کاملا منفی و خشن داشت و با حرکتی که نسبت به کریستین پاولسن دانمارکی 


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 6 مهر 1391 | 06:33 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید
بلز پاسکال در محیطی ثروتمند پرورش یافت پدر او بازرگانی متمول و جز اشراف بود زمانی که او سه ساله بود مادرش فوت کرد پدرش به تحصیل او توجه داشت و از آن موقع برای او معلم سر خانه گرفت پدر پاسکال تصمیم گرفت تا کتابهای مربوط به هندسه را تا 15 سالگی پاسکال دور از دسترس او قرار دهد تا پسرش بتواند توجه خود را بر موضوعهای دیگر متمرکز کند با این وجود او از 12 سالگی در اوقات فراغا به طور مخفیانه به مطالعه هندسه می پرداخت.
در سال 1630 خانواده او به پاریس مهاجرت کرد و پاسکال تحت تاثیر گروههای علمی قرار گرفت که همانند او روی مقاطع مخروطی کار می کردند. در سال 1639 پدر پاسکال مامور جمع آوری مالیات در منطقه نرماندی علیا شد. پاسکال برای کمک به ماموریت پدر یک دستگاه ماشین حساب مکانیکی ساخت که در نوع خود اولین نمونه بود او در این زمان 19 سال داشت.
پاسکال قاطعانه بر این باور بود که تجربه نسبت به استدلال تنها ارزش بیشتری دارد. آزمایشهای او نشان داد که بالا رفتن مایع در یک فشار سنج نه به دلیل کشش خلا در بالای لوله بلکه به دلیل فشار هواست. در سال 1548 او اصل پاسکال را ثابت کرد که بنا برآن هر سیالی که در ظرفی فرار گیرد فشار را در تمام جهتها به طور یکسان منتقل می کند و این فشار همواره بر سطوح تماس عمود است.
پاسکال به کمک پیردوفرما (1601 تا 1665 ) حقوقدان و ریاضیدان فرانسوی قوانین احتمالات را گسترش داد نتایج قانون احتمالات از جدول حق بیمه مرگ و میر افراد تا واپاشی ذرات زیراتمی کاربر دارد مثلث پاسکال که نظم به ظاهر ساده ای از اعداد است و در آن هر عدد حاصل جمع دو عدد بالایی خود است ضریبهای بسط دو جمله ای را به دست می دهد ترکیبهایی که در احتمالات و دیگر سریها اعداد مورد استفاده قرار می گیرد پاسکال در طول حیات خود علاقه مند به جستجوی درک بهتری از ایمان مسیحی بود او در 32 سالگی دچار 
ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 6 مهر 1391 | 06:32 ب.ظ | نویسنده : masharman | نظر بدید
تعداد کل صفحات : 11 ::      1   2   3   4   5   6   7   ...  
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic